Site Haritası  |  İletişim ve Kroki

   

Otega Kurumsal Bilgi
Şirket Hakkında Detaylı Bilgi
   
Otega Kurumsal Bilgi
Sertifikalar
İzin Belgeleri
Şirket Belgeleri

Trakya, Ege ve Güney Marmara  Bölgeleri başta olmak üzere;

Tahıl, Yağlı Tohumlar ve Yem Hammadde Ticareti konusunda uzun yıllardır faaliyet gösteren YILDIRIM ailesi, 2012 yılında Üretim alanında da faaliyet göstermek üzere OTEGA TARIM firmasını kurmuştur.


Üretim konusu olarak, tüm dünyada hızla yaygınlaşmakta olan Steam Flake Grain prosesi seçilmiştir. Ve bu yatırımın tamamı orijinal (Prosesin keşif ve ilk imalat üklesinin teknolojisi kullanılarak) ABD’de üretilmiş makinalar kullanılarak yapılmıştır. 6 Ton/saat kapasiteli %100 orijinal (hem makina, hem üretim prosesi olarak) Türkiye’nin ilk Steam Flake Grain prosesi üretim faaliyetine başlamıştır.

Limana yakınlığı ve Mısır üretim bölgesi olması sebebiyle tesis, Mustafa Kemal Paşa Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur.

Günlük üretimi destekleyen 1.250 Ton kapasiteli Çelik silolar,  Tahılların analizi için gerekli tüm ekipmanlara sahip en yeni teknoloji Analiz Labaratuvarı ,  üretim faaliyetiyle birlikte devreye sokulmuştur.
Ayrıca , 480 Ton/gün kapasiteli , yatay Mısır kurutma makinesi , bölgesel mısır ticaretinde faal olabilmek için yatırıma eklenmiştir. Şirket , dışarıya hizmette de kullanılmakla üzere ,  Bandırma İlçesi  Edincik beldesinde  13.000 Ton Mısır kapasiteli yatay depo yatırımını da yapmıştır.
2013 yılında  , Büyükbaş Hayvan işletmelerine hizmet vermek üzere , saatte 8 ton kapasiteli , tam otomatik Yem fabrikasının kurulumu tamamlanmıştır. Bu fabrikada  13 ana  hammadde kullanılarak , çiftliklerin kendi rasyonları Karma yem olarak teslim edilmeye başlanmış ve bölgesinde çok iyi neticeler alınan özel üretimler oluşmuştur. Fabrikanın kurulu olduğu bölgenin , yüksek kalitedeki hammaddelerin üretim ve ithalatına  yakınlığı , hazır yem üreten fabrikalara göre çiftlik besleme maliyetlerini önemli ölçüde  düşürmüştür.
Steam Falke Tahıllar ve Özel rasyon yemlerin teslim edilmesi , hizmet kalitesinin devamı , buluşma ile oluşabilecek risklerin ortadan kalkması , zamanında ve eksiksiz teslimatların gerçekleşmesi için ,  “K1 belgesi” alınarak 3 adet tonajlı yeni Taşıma Aracı devreye alınmıştır. Hiçbir  müşterinin lojistik organizasyon kusuru  sebepli mağduriyet yaşamaması şirketimiz için önemli öncelikler arasında gelmektedir.
2014 yılı yeniliği olarak , ABD lerindeki partnerimizinde desteği ile “Steam Flake Grain Makina” üretimi başlatılmıştır. Haziran ayı itibariyle ilk demo makina üretilmiş olup , başarılı ile devreye alınmış ve bunun neticesinde de  2 adet yurtdışı , 3 adette Türkiyede kurulu  Büyükbaş hayvan işletmeleri olmak üzere 5 adet sipariş ile , makine imalat işine start verilmiştir.2014 yılı sonuna kadar 2 farklı üretim kapasitesinde yeni makina tasarımları da üretim hattına alınacağı kararlaştırılmış ve üretim planları yapılmıştır. Makinamız , en yeni teknik ile tasarlanmış , % 100 Orijinal üretim prosesine göre çalışma kurgusunda olan , ilk yerli üretim makinadır. Servis ve gerekli yedek parça stoğu , üretim başlangıcıyla birlikte yeterli konuma getirilmiştir.
İlk Makina TEGMA TGM F5000 ( Flaker ) ve SC5000 ( Steam Chest )modelleri olarak üretilmektedir.
Kurulduğu günden bugüne , sürekli daha iyiyi üretme gayret ve ilkesiyle , sektöründe lider konuma gelen Otega , farklı bölgelerden de gelen talepleri dikkate alarak , 3 ayrı bölge için Steam Flake Grain üretim prosesi kurma kararı almıştır. Bu yatırımlar için , uygun yerel adaylar dikkate alınacağı gibi , şirket öz sermayesiyle yapılmak üzere yatırım süreci başlatılmıştır.
Ülkemiz hayvancılığı için , güvenli , yenilikçi ve verimli olan bu prosesle ilgili , üretim ve makine faaliyetlerinin yaygınlaşmasını ,;
İlkemiz , Heyecanımız ve Hedefimizdir.

İRFAN YILDIRIM

Yönetim Kurulu Başkanı

 

   
OTEGA TARIM HAYVANCILIK GIDA LOJİSTİK MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Organize Sanayi Bölgesi 8.Cadde No :1 Mustafa Kemal Paşa / BURSA
Tel : 0224 632 61 00 Pbx Fax : 0224 632 61 01