Site Haritası  |  İletişim ve Kroki









   

Tegma TGM Teknolojisi
TGM Makine Teknolojisi
   
Neden Çiftliğinizde Steam Flake Üretilmeli ?
TGM 5000 F Modeli Özellikleri
TGM 5000 SC Model Özellikleri


NEDEN ÇİFTLİĞİNİZDE STEAM FLAKE TAHILLAR ÜRETİLMELİ?

Tüm nişasta kaynaklarını ( Mısır , Arpa , Buğday , Sorgum ) işleyen bu teknoloji ile , direkt olarak hayvanın alımına müsait bir form oluşur.

Hayvan tarafından maximum sindirim ve maximum Nişasta alımı gerçekleşir.

Çiftliğe gelen tahıllar üzerinde tüm sürüyü riske edebilecek mikrop bulaşıklıkları olabilir. Yüksek ısı ile pişirme esnasında Tüm zararlı mikroplar ölür ve güvenli bir besleme olur.

Çiftlik tipi isleme , yüksek nemli işlemi anlamına gelir. İşlemeye giren nişasta kaynaği ortalama % 10 oranında daha nemli olarak üretimden çıkar. Bu yöntemle ;

1) Çok güçlü bir aromatik koku oluşur ve hayvan tercihi önemli ölçüde yükselir.

2) Nemli yapısı sayesinde tüm rasyonun alınımını arttırır,

3) Kurutma işlemi ile kayba uğrayan bir miktar besin değeri olan kısım tamamen ürünün içerisinde kalır ve daha verimli bir hayvan besleme sağlanmış olur.

4) Hayvanlar için kışın soğuk havalarda , yazın sıcaklık stresi altında talep gören bir besleme malzemesi olur.

5) Tarımsal üretim sezonlarında , nem içeren tahıllar çok uygun fiyatlara alinabilmektedir. Nemli alınan malların ( hizli tüketim kosuluyla ) bu sistem ile çok kolay bir şekilde hayvan kullanımına sunulması mümkündür. Ciddi anlamda besleme maliyetini düşürür.

Her nemdeki ürün kolaylıkla işlenebilir. Beslemeyi yöneten tarafindan hayvana verilecek miktarlar kuru madde ile belirlenir( değisken nemli ürünler işlenecekse , rasyon tüketim miktarı kuru madde ile belirlenir).

Teknolojinin çıktığı ABD hayvan beslemesinde günlük kuru madde tüketiminin en az % 20'si ile en çok % 40' Steam Flake Mısır olarak kullanılmaktadır ( teknik ekip tarafindan Arpa ve Bugday kullanım mıktarları da belirlenebilecektir).

Çiftliğe gelmiş olan Aflatoxin içeren Tahıllar ( alınmaması mutlak önerimiz olmakla beraber ) , bu sistemle işlendikten sonra bozulma durmuş olur. ( var olanın bitirilmesi konusunda deneysel ölçümler devam etmektedir.)

İsletmelerde KDV iadesi almak önemli bir sorun haline gelmiştir. Tüm tahıllar % 1 ile satın alınır ve bu sistemin tüm giderleri % 18 KDV ile ödenmiştir. İşletme için KDV avantajı sağlar.

Doğal halde gelen ürünlerin analiz ve görsel kontrolleri daha kolaydır. Doğru ürün alımı ve doğru besleme bu sayede daha kolay organize edilir.

Bilimsel çalışmalarda hayvan tiplerine göre farklı kalınlıklarda üretim gerekliliği ortaya çıkmıstır. Sistem istediğiniz kalınlıkta mal islemenize imkan vermektedir.

Çiftlik tipi işleme , en ekonomik yöntemdir. 30 TL/Ton enerji fiyatıyla yukarıda saymış olduğumuz tüm artı özellikler , büyük bir güven ortamında elde edilmiş olacaktır.



   
OTEGA TARIM HAYVANCILIK GIDA LOJİSTİK MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Organize Sanayi Bölgesi 8.Cadde No :1 Mustafa Kemal Paşa / BURSA
Tel : 0224 632 61 00 Pbx Fax : 0224 632 61 01